Астрофізики вважають, що астероїд Оумуамуа може бути посланцем позаземної цивілізації

Астрофізики вважають, що астероїд Оумуамуа може бути посланцем позаземної цивілізації Фото: ESO via AFP — Getty Images

Таку гіпотезу висунули астрофізики Гарвардського університету Аві Лоеб і Шмуель Біалі. Їх доповідь публікує спеціалізований журнал The Astrophysical Journal Letters ( "Листи в астрофізичний журнал") в номері, що виходить 12 листопада. Об этом сообщает neprote.in.ua со ссылкой на СМИ.

Незвичайна форма, нехарактерна траєкторія руху, особливості його прискорення під час переміщення всередині Сонячної системи відрізняють даний об’єкт від відомих науці астероїдів і комет, повідомив Лоеб в понеділок телекомпанії NBC. Дослідники не виключають, що це "може бути повністю керований зонд, спрямований до Землі спеціально неземною цивілізацією".

Астрофізики на основі математичних підрахунків порівнюють принцип руху Оумуамуа з випробувальним кораблем LightSail американського Планетарного суспільства, оснащеним "сонячним вітрилом". Автори роботи називають об’єкт "Світловим вітрилом штучного походження" і визнають, що у них поки недостатньо наукових відомостей, щоб обґрунтувати свою гіпотезу. "Без додаткових відомостей неможливо вгадати точне призначення Оумуамуа", — заявив Лоеб, відповідаючи на питання NBC.

Перші спостереження об’єкта були проведені 19 жовтня 2017 року з телескопа Pan-STARRS-1, розташованого на Гаваях і призначеного для спостережень за кометами. Спочатку припущення про те, що виявлена ​​нова комета, не виправдалися: об’єкт не був оточений газо-пиловим хмарою і, крім того, його швидкість була значно більше, ніж у комет. Астероїд спантеличив астрономів своєю формою: його ширина була приблизно в шість разів менше довжини, і він обертався по поздовжній осі, подібно кинутої в простір палиці.

Згідно з однією з гіпотез, астероїд знайшов таку форму після зіткнення з іншим небесним тілом. Згідно з іншою гіпотезою, він сформувався в такому вигляді під сильним гравітаційним впливом планети-гіганта. З точки зору Лоеба, Сонячна система могла випадково налетіти на Оумуамуа подібно до того, як "корабель стикається з буєм на поверхні океану".

Попередні розрахунки траєкторії Оумуамуа дають підстави вважати, що астероїд прибув в Сонячну систему від найяскравішої зорі в сузір’ї Ліри — Веги. Рухаючись по гіперболічної траєкторії, він знаходиться на шляху до зовнішніх кордонів Сонячної системи і вже недоступний для спостереження. За оцінками NASA, такі астероїди в теорії пролітають через нашу Сонячну систему приблизно раз на рік.

Також, дослідники з Каліфорнійського університету в Берклі виявили 72 дивних сигнали, коли розшифровували 400 терабайтів інформації, отриманої з карликової галактики. Вона знаходиться в 3 мільярдах світлових років від Землі. Дослідження проводяться в рамках SETI — міжнародного проекту з пошуку позаземних цивілізацій.


Джерело статті: “http://ipress.ua/news/astrofizyky_vvazhayut_shcho_asteroid_oumuamua_mozhe_buty_poslantsem_pozazemnoi_tsyvilizatsii_271103.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя