"Консул діяв законно": посол Угорщини зробив заяву про паспортний скандал на Закарпатті

Посол Угорщини прокоментував паспортний скандал на Закарпатті

Консул Угорщини, який видавав паспорти українцям в Берегівському консульстві на Закарпатті, робив усе законно, відповідно до закодавства своєї країни. Об этом сообщает mianews.in.ua со ссылкой на СМИ.

Про це заявив посол Угорської Республіки в Україні Ерно Кешкень, передає "Обозреватель".

Дипломат уточнив, що Угорщина видає своє громадянство не тільки жителям України.

Неважливо де живе ця людина, хоч у будь-якій точці світу. Якщо вона має право просити громадянство за нашим законом, тоді ми, звісно ж, готові дати громадянство таким людям... Я б хотів повторити нашу позицію із цього приводу, що консул, який видавав паспорти в Берегівському консульстві, за нашим законодавством робив усе повністю законно,
– зазначив він.

Окрім того, угорський посол прокоментував позицію МЗС України, що відповідно до міжнародних протоколів, консул у Берегово не мав права порушувати українські закони і видавати закарпатцям другий паспорт.

"Я думаю, що питання подвійного громадянства – це таке унікальне питання, тому що навіть українські закони неоднозначно формулюють це, не кажучи про те, що багато політиків мають подвійне або потрійне громадянство у Верховній Раді, це не секрет. Якщо не помиляюся, навіть в уряді є такі люди", – додав Кешкень.

Нагадаємо, 4 жовтня Україна оголосила консула Угорщини в Берегові Закарпатської області "персоною нон ґрата" (небажаною особою) та наголосила, що той повинен покинути територію України протягом 72 годин. У відповідь на це офіційний Будапешт, зі свого боку, заявив про вислання українського консула.

У чому суть "паспортного скандалу"?У вересні 2018 року стало відомо, що на Закарпатті українцям видають угорські паспорти. Зокрема, з’явилось відео, як в угорському консульстві у Берегові місцеві жителі отримують громадянство сусідньої держави та присягають їй на вірність. Це викликало гучний дипломатичний скандал. Однак згодом у ЗМІ з’явилась інформація, що у Берегові українцям насправді не видавали угорських паспортів, а на відео зафіксовано лише один із етапів для отримання громадянства Угорщини. Голова МЗС України Павло Клімкін зазначив, що проблема скандалу з видачею угорських паспортів у Береговому полягає не тільки в самому факті видання документів, а й у вимогах приховати це від української влади.

як розвиваються відносини між україною та угорщиною: хроніка
 • 16 жовт 2018
  Відносини Угорщини і України: Сійярто зробив неочікувану заяву
 • 16 жовт 2018
  Чому Україна вислала угорського консула: пояснення від Клімкіна
 • 12 жовт 2018
  Втручання Росії у ситуацію на Закарпатті створює небезпеку для всієї Європи, – Клімкін
 • 11 жовт 2018
  На Закарпатті чиновники із паспортами Угорщини почали писати заяви на звільнення
 • 10 жовт 2018
  Скандал з угорськими паспортами: Будапешт викликав українського посла
 • 10 жовт 2018
  В СБУ заявили, що не можуть притягнути до відповідальності чиновників з подвійним громадянством

Джерело статті: “http://24tv.ua/konsul_diyav_zakonno_posol_ugorshhini_zrobiv_guchnu_zayavu_pro_pasportniy_skandal_na_zakarpatti_n1048495”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя